Srebrna Puma

Forum poświęcone Bractwu Srebrna Puma w Krainie Wikingów


#1 2012-11-04 09:40:07

Szczery

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 26

Hełm czy Zbroja (niskie poziomy postaci)

Hełm czy Zbroja dla low lvl.

Witam wszystkich, temat ten był już kilkakrotnie wałkowany na ognisku wiec żeby go już więcej nie wałkować napisze to na forum.
Na początek trzeba ustalić co jest najcenniejsze dla niskiego poziomu, coś czego nie kupisz za talarki chociaż je tez ciężko zdobyć. Ciężko ale jednak zdobywasz z czasem.  Nie da się zdobyć udźwigu postaci. To co masz to bariera która ogranicza twoja postać. Można ja przesunąć „delikatnie” dzięki budynkom klanu jednak to tylko drobna korekta. Nie ogranicza noszenia biżuterii, ale biżuteria jest bardzo droga. Wszystko inne co możesz na siebie założyć ogranicza udźwig postaci. Dlatego trzeba go bardzo dokładnie rozplanować.

No to lepiej hełm czy zbroje ?
Oba te elementy wyposażenia sa dość tanie i łakome na niskim poziomie. Jednak poszczególne elementy różnią się znacznie pod względem ilości statystyk i udźwigu. Czyli to co najistotniejsze dla niskiego poziomu. Mając  40 lvl to możesz sobie nosić co chcesz ale na 10 albo 15 to całkiem inna sprawa.
Podam dwa przykłady :

1 – poziom 70 (bardzo popularny swojego czasu w naszym klanie)

Kaftan ze stali – waga – 242, statystyki (w sumie)- 178, koszt naprawy po każdej walce ok. 280.
Czapka ze skóry – waga – 190, statystyki (w sumie) – 195, koszt naprawy po każdej walce ok. 101.
Dwa przedmioty z tego samego poziomu, czy widzicie różnice ?
Mniejsza waga to znaczy ze można albo założyć jeszcze jeden przedmiot albo ten sam z wyższego poziomu który daje jeszcze więcej statystyk.
więcej statystyk widać to już przy tak niskim poziomie przedmiotu.

2 – teraz dwa przedmioty o podobnej wadze, bo w sumie kogo obchodzi poziom przedmiotu. Liczy się tylko to czy go udźwigniesz, czy stać cie będzie na umiejętności i co z tego masz !

Zaczarowana kamizelka skórzana 136 lvl – waga 689, statystyki – 493, koszt naprawy ok. 580
Kaptór ze smoczej skóry  152 lvl- waga – 679, statystyki – 700. Koszt naprawy ok. 258

Na drugim przykładzie widać dobitnie jak wielka jest różnica jeżeli ogranicza nas udźwig postaci. Ponad 200 statystyk więcej przy wadze mniejszej o 10 i połowiczny koszt naprawy po każdej walce !
Co do ceny umiejętności to mam oba przedstawione przedmioty, koszt umiejętności na hełm wszystkich razem wynosi ok. 78 tys, na zbroje nie liczyłem ale wyjdzie podobnie.
Wnioski wyciągnijcie sobie sami, ja wam przedstawiam tylko suche fakty do sprawdzenia jak się komuś chce posiedzieć na Wiki i po liczyć odrobinkę.

PS – Każdy z nas się uczy i wszyscy popełniamy błędy, ja sam dzisiaj nie robił bym zbroi za cholerę. Ale już ją mam no trudno. Nie napisałem tego po to by komuś cos wytykać, podane przykłady są z przedmiotów które ja sam nosiłem mając 15 lvl czy nosze teraz na 25 lvl. Wiec jak komuś coś wytykam to tylko samemu sobie. Moim celem jest przekazanie tego doświadczenia by inni nie potykali się o te same kamienie o które ja rozbijałem kolana na  niekończącej się drodze. Tak jak napisałem na początku całość dotyczy tylko postaci na niskim poziomie które maja problem z udźwigiem. Mając 40 + poziom ten problem przestaje być dokuczliwy, a na poziomie 80 i więcej całkiem zanika.

Aha – mogą być niewielkie nieścisłości w kosztach naprawy. Ja je liczyłem  z prostego wzoru (koszt zakupu dzieliłem przez jego wytrzymałość) nie jest to precyzyjne ale mniej/więcej oddaje różnice.

Ostatnio edytowany przez Szczery (2012-11-04 09:45:53)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.prodofdeath.pun.pl www.dbp.pun.pl www.carex.pun.pl www.star-wars-forum.pun.pl www.nagumie.pun.pl